26 października 2016

SŁOWENIA | BAJKOWA KRAINA

Co roku staram się spędzać urodziny w różnych miejscach na Świecie. W tym roku udało mi się je spędzić w przepięknej Słowenii. Wyjazd był totalnie na wariackich papierach i tak naprawdę, że jedziemy zadecydowaliśmy dzień wcześniej. Teraz mogę jedynie powiedzieć, że było wspaniale... Marzyłam o tym, aby chociaż na chwilę przenieść się do innej, bajkowej krainy. Móc patrzeć na ośnieżone szczyty gór, oddychać prawdziwym powietrzem...

Zatrzymaliśmy się w miejscowości Kranjska Gora, która jest idealną bazą wypadową do zwiedzania  Triglavskiego Parku Narodowego. Zrobiliśmy tam parę tras, skoczyliśmy też nad Jezioro Bled i Bohinj. Najbardziej w pamięć zapadła mi kręta droga (chociaż tam są w sumie same kręte drogi ale ta prowadzi praktycznie nad przepaścią) na szczyt Mangart Seddle.
To miejsce było moim priorytetem. Niestety na górze natrafiliśmy na ekipę filmową, która była bardzo niezadowolona z naszej obecności i starała się nas przegonić. Byłam trochę zła ale z drugiej strony rozumiem też jakimi prawami rządzi się plan filmowy, bo sama na takich pracowałam - ciągła gonitwa z czasem. Ten był nie byle jaki, bo na wysokości 2072 m i pojęcia nie mam jak oni się tam tymi wielkimi busami z toną sprzętu wtaszczyli na górę...  Jednak nie po to jechałam 1000 km, żeby dać się łatwo przegonić i udało mi się zrobić kilka zdjęć.
Zahaczyliśmy też po drodze o Włochy, gdzie znaleźliśmy kilka klimatycznych jeziorek i zjedliśmy pyszne spaghetti.
Pogoda zmieniała się co pięć minut ukazując przepiękną jesień w różnych odsłonach. To moja ulubiona pora roku do podróżowania.
Mogę śmiało powiedzieć, że nacieszyłam oczy i duszę... i narobiłam trochę zdjęć, także miłego oglądania. :)Zatrzymaliśmy się w apartamentach Hisa Neza, które bardzo polecam! 
Natomiast w Bled natrafiliśmy na genialną restaurację z obłędnym jedzeniem: Restavracija Sova  

Edycja zdjęć: www.vividpresets.com13 komentarzy:

 1. Jesteś moją absolutną inspiracją! Rozpływam się nad każdym kadrem (też tak masz - że niektóre zdjęcia po prostu do Ciebie mówią? że aż w głowie buzuje od pozytywnych myśli?). Przepodziwiam, kibicuję i życzę wielu szans na tworzenie kolejnych! (i kolory! są najpiękniejsze!). Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia! Samo oglądanie ich już jest niezywkłą podróżą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obłędna moc w tych górach. Nie widziałam o tym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż mnie ściska w żołądku i w sercu. Góry są obłędne. Nie mogę napatrzeć się na te zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia ! Tajemnicze, ukazujące piękno gór - moje ulubione ! Mam nadzieję, że skrywasz jeszcze jakieś dla nas gdzieś żebyśmy mogli pocieszyć oczy i duszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpoczelam ogladajac te zdjecia! cudownie oddaja klimat jesienny i gorski! Buziaki! Marzena

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowite kadry! Uwielbiam przyglądać się takim krajobrazom, ale tutaj jest istna magia! Pięknie!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znakomite ujęcia, widoki, klimat! Czym je robicie? Przypuszczam jakąś 35mm ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna fotorelacja, piękne zdjęcia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. od Twoich zdjec bije spokoj, harmonia i piekno natury.

  OdpowiedzUsuń