13 lipca 2019

MOUNT FUJI | HAKONE

Góra Fuji, to kolejny cud natury po Parku Narodowym Sekwoi i Grand Canyon, który dosłownie odebrał mi mowę ze wzruszenia.

Będąc w tym rejonie, nie sposób zwracać uwagę na coś innego niż Fuji. Idąc ulicą, jadąc kolejką czy autobusem, twoje oczy ciągle jej wypatrują. Bardzo często jest spowita chmurami ale są chwile kiedy pokazuje się w całym swoim majestacie.

Zatrzymaliśmy się na obrzeżach miejscowości Fujiyoshida, w hostelu Saruya, który totalnie oczarował mnie swoim klimatem. Wychodząc na ulicę, pierwszy widok, który przykuwał wzrok to górująca nad miastem Fuji.


Hostel Saruya


Ostatnie dni u podnóża Fuji spędziliśmy w rejonie miasta Hakone. Był to zdecydowanie najbardziej relaksujący etap naszej podróży, ponieważ zatrzymaliśmy się w tradycyjnych Ryokanach z dostępem do gorących źródeł i serwowanymi japońskimi posiłkami Kaiseki.


Najlepsze i najtańsze zupy (przeważnie soba na ciepło) serwowane są na peronach!

 Matsuzakaya HontenSerwowana kolacja była tak obłędnie dobra, że chciałam aby trwała wiecznie.
Tego dnia zadziała się też totalna magia. Był ciepły słoneczny dzień, a wieczorem nagle napłynęła mgła, która zakryła całą okolicę. Spacer i kąpiel w gorących źródłach na świeżym powietrzu były wspaniałym dopełnieniem...

Edycja zdjęć: Vivid Presets

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz