12 lutego 2014

NORBERT POKORSKI | TRANSARCTICA

Podziwiam ludzi z pasją, a Norbert zdecydowanie do takich należy. Polski polarnik, zakochany w Grenladii, marzy o życiu wśród Inuitów- ostatnich, polarnych myśliwych, którzy żyją według tradycji przodków. Norbert powoli i konsekwentnie spełnia swoje marzenia. Towarzyszy mu przy tym jego wierny przyjaciel Nanoq - pies rasy Akita, który razem z nim, ma uczestniczyć w polowaniach i zaprzęgach na lodach Arktyki.

W najbliższym czasie, Norbert wraz z kolegą planują odbycie trzech następujących po sobie wypraw polarnych. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Transarctica
Biorą też udział w konkursie na wyprawę memoriału Piotra Morawskiego "Miej odwagę". Możecie przybliżyć ich cel, głosując na ich wyprawę tutaj.  Wystarczy oddać głos, bez rejestracji itp.

Miałam okazję słuchać fascynujących opowieści Norberta z krainy śniegu i lodu. Arktyka to całego jego życie! Niestety takie wyprawy są niesamowicie kosztowne, więc przyda się każde wsparcie. (głosy w konkursie) Norbert próbował też zbierać fundusze na polakpotrafi.pl, ale nie udało się zebrać wystarczającej kwoty. Jak tylko wznowi projekt, dam Wam znać.
Norbert prowadzi też ekspedycje polarne, więc jeśli chcecie zakosztować arktycznego klimatu zajrzyjcie tutaj.

Planowany jest też film dokumentalny o wyprawie Norberta i Nanoqa na Grenladię. Ale o tym więcej szczegółów już niedługo :)

p.s. Ogólnie rzecz biorąc to jestem kociarą ale Nanoq kompletnie skradł moje serce :)

A to Nanoq i jego koleżanka Hanka :)

:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz